BIŠU VASKS

Bišu vaskam jau sen ir bijusi liela vērtība, pateicoties tā unikālajām un ārstnieciskajām īpašībām. No bišu vaska sveces tika veidotas dažādiem mērķiem – rituāliem, dekoratīviem, medicīniskiem un, protams, mājsaimniecības nolūkiem. Mūsdienās viss ir kļuvis daudz vienkāršāk. Sveču dažādībai ir milzīgs skaits alternatīvu. Bet dabīgajām bišu vaska svecēm joprojām ir ievērojams pieprasījums to ārstniecisko īpašību, patīkama izskata un pasakaina medus, propolisa un ziedputekšņu aromāta dēļ.

No dabīgā bišu vaska izgatavota svece deg aptuveni 1,5 reizes ilgāk nekā parafīna. Kušanas laikā gaisā izdalās apmēram 50 dažādas vielas un ēteriskie savienojumi, kas ir ļoti labvēlīgi cilvēka elpošanas sistēmai.

Turklāt bišu vasks satur propolisu, kas izdalās arī sadegšanas laikā. Tas ir dabisks antiseptisks līdzeklis un labi attīra gaisā esošos patogēnus.

Ievērojams ēterisko eļļu daudzums palīdz normalizēt un uzlabot cilvēka ķermeņa stāvokli, kā arī uzlabo garastāvokli un mieru.

Vēl viena dabisko sveču pozitīvā īpašība ir gaisa attīrīšana no piesārņotiem piemaisījumiem un putekļiem. Attīrīšana notiek tāpēc, ka degšanas laikā vaska sveces atmosfērā izdala negatīvas daļiņas, kuras, nonākot saskarē ar pozitīvi uzlādētām putekļu daļiņām, tās pilnīgi neitralizē. Tika konstatēts, ka šāda gaisa attīrīšana palīdz mazināt alerģiskas reakcijas simptomus un novērš nepatīkamu seku rašanos.